Mezgls atrod vietu, prāts - mājas
Viens no vārda "meditācija" skaidrojumiem ir "prāts atrod mājas". Tik latvisks un pazīstams sanāk aicinājums uz meditāciju - prātiņ, nāc mājās! - ja kaut kas satrauc tik ļoti, ka jūties ne savā ādā, rīkojies muļķīgi un uzvedies kā pazudis. Ne viens vien teic - rokdarbi ir mana meditācija. Mans prāts atrod mājas, sienot mezglus ap dzintaru. Ja ir skaidrs, kas ir centrā, pārējais sakārtojas it kā pats no sevis. Mezgls atrod savu īsto vietu. Sien, kamēr gatavs.
Ja darbs prasa koncentrēšanos un pacietību, noteiktu tempu (smalkāki diegi ir jāsien lēnāk nekā rupjāki), uzmanību, cilvēks ir gana aizņemts, lai prātam būtu iespēja atpūsties un atgriezties mājās, un atvest turp arī cilvēku. Vienu brīdi tu pamani, ka viss ir kārtībā, esi nomierinājies. Un tavs darbs nomierina arī citus, atgādinot par Mājām, kurām esi pietuvojies. Par dievišķo un pārlaicīgo.
Vērojot dzintaru no visām pusēm, līdzsvarojot, sienot, velkot un piekārtojot mezglus, šodien ienāca prātā Japānas dārzs ar savām likumsakarībām, hologrāfisko principu, kosmosa modeļa atainošanu. Iedomājos dzenbudisma mūku, veidojot to Kioto dārzu, kur no 15 akmeņiem skatam vienmēr paveras tikai 14. To darot, viņš noteikti atgriezās Mājās.