Māka siet, māka lasīt
Kaklā karamie amuleti ir uzvērti aukliņā ar slīdošiem mezgliem - tas veido nepārtrauktu apli, neatveras, gali ir satikušies mezglā, lai nešķirtos ("laulību mezgls") un turpinātos viens otrā, nevis mezgls divus galus sasien kopā. Līdzīgs aplis veidojas aprocēm bez mezglotās aproces daļas - tās, kur dzintars tikai aukliņās, bet tās savukārt saie kopā slīdošajos mezglos.
Dzintara augšpusē ir dimanta mezgls - bezgalīgs pinums, kuram neredz ne sākumu, ne beigas. Kā bezgalīga mīlestība un aizsardzība. Kā mūžīga kustība, dinamika.
Mezglu veidotais raksts ir tāds, kā nu kuram dzintaram sanāk. Tu vari nez ko sadomāties, bet dzintaram uzsienas tas, kas uzsienas. Iepriekš jau rakstīju, ka dzintars izvēlas savu valkātāju. Noteiktā brīdī cilvēks sadzird savu valkātāju un savs stāsts tad ir arī sējumam. Tas, kāds sējums izvēlēts, var liecināt, kura joma dzīvē ir aktuāla, kur tieši dzintars vēlas palīdzēt, kas ir svarīgi. Jo tuvāk saknēm, jo vienkāršāki ir ornamenti. Visi reiz bijuši pagāni, tāpēc Dieva trīsstūris, krusts, aka, tīkls ir labi saprotami neatkarīgi no tautības.
Sējuma raksts noteic arī mezglu skaitu. Dieva trīsstūra divas pamatlīnijas dod astoņus mezglus, ja četri darba diegi. Astoņi kā bezgalības, mūžības simbols. Ja trīs darba diegi, var veidoties "trīs pa trīs", pilnības, veseluma trejdeviņi. Divi diegi dod četrus, sešus mezglus. Te var pieslēgties numeroloģija, var izvēlēties, kuru jomu akcentēt. Piemēram, seši mezgli, ja nepieciešams stiprinājums veselībai.
(turpinājums sekos)